• شهر قدس - بلوار تولیدگران - پلاک ۱۸۹ - واحد 9
  بستن

  کاربرد گازها در خودروسازی و پیمانکاری چیست؟

  مصرف گاز هلیوم در تولید خودرو

  از گاز هلیوم برای آزمایش قطعات مهم اتومبیل مانند مبدلهای حرارتی رادیاتور ، قطعات تهویه مطبوع ، مخازن سوخت و مبدل گشتاور استفاده می شود تا از کیفیت آنها اطمینان حاصل گردد. همچنین در ترکیب با گاز آرگون به عنوان منبع تورم در کیسه های هوا استفاده می شود.

  مصرف گاز آرگون در تولید خودرو

  گاز آرگون در ترکیب با سایر گازها برای جوشکاری قطعات خودرو استفاده می شود. همچنین محیطی بدون اکسیژن و ازت برای فرآیندهای بازپخت فراهم می کند و یک عنصر اساسی در کیسه های هوا است.

  مصرف گاز نیتروژن در تولید خودرو

  گاز نیتروژن در ترکیب با سایر گازهای جوشکاری برای جوشکاری قطعات خودرو ، فریم ، صدا خفه کن و سایر اجزای سازنده به دلیل توانایی آن در تهیه فضای لازم مورد نیاز برای تولید جوش کافی با هر ماده استفاده می کنند. همچنین یک عنصر مهم ایمنی در کیسه های هوا است.

  مصرف گاز اکسیژن در تولید خودرو

  گاز اکسیژن به عنوان گاز برش پلاسما ، یک گاز کمکی برای برش لیزر استفاده می شود و بعضی اوقات به مقدار کمی به گازهای محافظ اضافه می شود.

  مصرف گاز هیدروژن در تولید خودرو

  گاز هیدروژن به عنوان یک واکنش دهنده با اکسیژن برای ایجاد سطوح شفاف فولادی مورد استفاده قرار می گیرد. هیدروژن وقتی به عنوان سوخت جایگزین مورد استفاده قرار می گیرد ، نقش اساسی در کاهش انتشار ناخواسته گازهای گلخانه ای دارد. در آینده ای نزدیک از هیدروژن به عنوان سوخت جایگزین بنزین استفاده خواهد شد(تا سال ۲۰۳۰ هدفگذاری شده ۴۰% ماشینها از این سوخت جایگزین استفاده شود) و در برخی از کشورهای اروپایی جایگاه هایی برای تامین این سوخت ایجاد شده است.

  مصرف گاز استیلن در تولید خودرو

  گاز استیلن به عنوان یک عنصر کلیدی در پروسه عملیات حرارتی(carburizing) در فشار کم استفاده می شود که این امر برای تولیدکنندگان خودرو، منبعی برای ایجاد لایه ای از کربن بر روی سطح جهت مقاومت در برابر سایش روی قطعات فولادی به حساب می آید.